• Polski
  • English

Części do maszyn rolniczych

Nasza odlewnia jest jedną z nielicznych odlewni w Polsce produkujących części do maszyn rolniczych. Produkowane przez nas części są bardzo wysokiej jakości a ich produkcja skierowana jest przede wszystkim do producentów maszyn rolniczych, z którymi bezpośrednio współpracujemy, udoskonalając tym samy konstrukcję produkowanych odlewów. Części do maszyn rolniczych wykonywane są z żeliwa szarego, którego właściwości odpowiadają wysokim wymogą naszych klientów. Jak wiadomo rolnictwo w Polsce jest bardzo rozwinięte i zapotrzebowanie na odlewy żeliwne jest bardzo duże. Produkcja części do maszyn rolniczych stanowi znaczącą część naszej produkcji, a podstawowymi gatunkami produkowanego żeliwa są EN-GJL-200 oraz EN-GJL-250, oznaczanych czasem w krajach europejskich jako GG20 i GG25.

Jako producent części do maszyn rolniczych w naszej ofercie posiadamy takie odlewy żeliwne jak: piasty, odlew włóki, koła do wałów posiewnych – cross-kill i cambridge, a także tuleje łożyskowe, dystansowe, obudowy, pokrywy łożyska do bron talerzowych i wiele innych. Produkujemy dwa rodzaje piast do brony talerzowej – zwykłą i samoobsługową, która nie wymaga smarowania i konserwacji.

Wymiary produkowanej piasty zwykłej to: Ø 152 mm, wysokość 88 mm, sześciootworowa.

Wymiary produkowanej piasty bezobsługowej to: Ø 152 mm, wysokość 69 mm, sześciootworowa.

Kolejnym odlewem cieszącym się dość dużym zainteresowanie jest odlew włóki. Włóka produkowana w naszej odlewni przeznaczona jest do wczesnowiosennego płytkiego (1-2 cm) spulchniania wierzchniej warstwy gleby, kiedy nadmierna wilgotność uniemożliwia zastosowanie cięższych i bardziej energicznie działających maszyn i narzędzi. Działanie włóki polega na ścinaniu wierzchniej warstwy skib (po orce zimowej) i zniszczenia zaskorupienia gleby, a przez to zapobieganiu nadmiernemu parowaniu gleby. Włókowanie powoduje szybkie obsychanie gleby i przyśpieszenie jej ogrzewania. Dzięki temu uzyskujemy przyśpieszenie terminu siewu. Oprócz tego włókę stosuje się do wyrównania powierzchni roli przed siewem w innych okresach agrotechnicznych. Sekcję włóki tworzy jedna lub kilka kątowych belek stalowych, połączonych łańcuchami.

Następnymi częściami do maszyn rolniczych są produkowanymi przez nas odlewy z żeliwa szarego pierścieni do wałów posiewnych typu cambridge.
Wały Cambridge składają się z odlewów pierścieni gładkich i płaskich tarcz zębatych, ustawionych na przemian. Tarcze zębate mają nieco większe średnice. Tarcza zębata założona jest na wystającą część piasty pierścienia gładkiego i może się na niej niezależnie obracać. Różnica prędkości obrotowej pierścieni i tarcz powoduje oczyszczanie się wału z przyklejającej się ziemi. Wały te kruszą bryły i ugniatają glebę, pozostawiając równocześnie lekko spulchnioną jej powierzchnię.

W naszej ofercie posiadamy pierścienie gładkie Ø 480 mm z otworem 62 mm, szerokość piasty 104 mm, Ø 430 mm z otworem 52 mm, szerokość piasty 100 mm, pierścienie ząbkowane Ø 490 mm z otworem 105 mm, szerokość 17 mm, Ø 450 mm z otworem 90 mm szerokość 17 mm, pierścienie faliste Ø 505 mm z otworem 62 mm, szerokość piasty 100 mm, pierścień ząbkowany Ø 530 mm z otworem 114 mm, szerokość 17 mm.
Jesteśmy producentem także pierścieni do wału crosskill.
Wał Crosskill składa się z kół, które po obydwu stronach, poniżej ostrza posiadają podłużne żebra w kształcie klina. W ten sposób ostrze przecina bryły, które są następnie rozdrabniane przez boczne kliny tarcz. Wał ten działa nieco płycej niż wał Cambridge i pozostawia powierzchnię lekko spulchnioną. W naszej ofercie posiadamy koła crosskill o Ø375 mm, otwór piasty Ø52 mm, szerokość piasty 109 mm.

Dodatkowo jeżeli chodzi o produkcję części do maszyn rolniczych to produkujemy także do bron talerzowych:
tuleje dystansowe, łożyskowe, obudowy łożyska, pokrywy łożyska, zaślepki i krańcówki tulei.
Odlewy mogą być jako surowe lub obrobione.

Certyfikaty