ODLEWY PRZEMYSŁOWE

Działalność

Głównym obszarem działalności Koneckich Zakładów Odlewniczych SA jest produkcja odlewów z żeliwa szarego. Przez wiele dziesięcioleci firma była znana głównie z odlewów dedykowanych dla kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz sieci wodociągowych (żeliwne włazy, wpusty, skrzynki uliczne, rury i kształtki). KZO nieustannie inwestuje w nowe urządzenia, linie formierskie i technologie, dzięki czemu poszerzyło swoją propozycję o odlewy usługowe, dla rolnictwa i motoryzacyjne. Produkcja ulokowana jest w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim.

Spółka proponuje swoim kontrahentom doradztwo, projektowanie i wykonanie oprzyrządowania odlewniczego, produkcję odlewniczą, obróbkę mechaniczną, malowanie i montaż odlewów. Doświadczony zespół pracowników zapewnia wysoki poziom obsługi i przygotowania detali na każdym etapie realizacji zamówienia.

Koneckie Zakłady Odlewnicze są częścią Grupy Guss-ex, https://guss-ex.com/firma/, założonej w 1989 roku. Guss-ex Sp. z o.o. jest firmą inżynierską, działającą w branży odlewniczej i metalowej produkcji przemysłowej. Dostarcza na rynek polski i europejski odlewy z żeliwa szarego, sferoidalnego, odlewy aluminiowe i inne wyroby metalowe wraz z obróbką mechaniczną.