ŻELIWO KANALIZACYJNE

Udostępniamy biblioteki:

Zachęcamy do kontaktu i współpracy wszystkich zainteresowanych.
Chętnie przekażemy materiały projektowe oraz szczegółowe informacje o systemach.

Skrzynki uliczne żeliwne

W ofercie KZO znajduje się szeroki zakres wzorów skrzynek ulicznych do zasuw, różnego rodzaju zaworów i hydrantów podziemnych. Proponujemy Państwu skrzynki okrągłe, owalne, kwadratowe, dedykowane do instalacji wodnych i gazowych. Najpopularniejsze z nich to wzory 4056, 4057 oraz 4055.

więcej

Skrzynki uliczne PEHD

KZO oprócz skrzynek żeliwnych proponuje skrzynki z korpusem tworzywowym PE-HD. Pokrywki tych wyrobów odlewane są z żeliwa szarego. W powyższej opcji wykonania dostępne są skrzynki uliczne do zasuw i hydrantów podziemnych: 4056, 4055 orz fig. 149.

więcej

Włazy

Wykonane z żeliwa szarego, najlepszego materiału na żeliwo drogowe. Doskonale tłumią drgania, mają dużą masę, dobrze odprowadzają ciepło i nie korodują w głąb. Produkowane w klasach A15, B125, C250, D400. Pokrywy mogą być żeliwne lub z wypełnieniem betonowym (klasy B,C,D). Wysokość korpusu H115 i H150. Włazy przystosowane do zaryglowania pokrywy, możliwa opcja pokrywy z otworami wentylacyjnymi. Wyroby oferowane zarówno wykonaniu surowym lub malowane ekologiczną farbą rozcieńczalną. Możliwość logowania pokrywy.

więcej

Włazy samopoziomujące

Włazy samopoziomujące produkcji KZO charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań oraz wysoką jakością wykonania. Rozwiązanie konstrukcyjne włazu samopoziomującego (pływającego) powoduje rozłożenie sił nacisku na nawierzchnię asfaltową, odciążając dzięki temu studnie betonowe. Oferowane są w opcji z pokrywą ryglowaną lub bez ryglowania.

więcej

Wpusty jezdniowe

Wykonane z żeliwa szarego, najlepszego materiału na żeliwo drogowe. Doskonale tłumią drgania, mają dużą masę, dobrze odprowadzają ciepło i nie korodują w głąb. Produkowane w klasach C250, D400. Wysokość korpusu H115 i H150. Rodzaj korpusu ¾ (pod krawężnik) lub 4/4 (pełny), korpus może być przystosowany do kosza osadczego, w przypadku zainstalowania korpusu nie przystosowanego do kosza możliwość zastosowania adapteru.  Kraty mogą być instalowane w korpusie luźno lub na zawiasie, krata przystosowana do ryglowania. Osadzenie kraty w korpusie na 6 podporach. Powierzchnia podparcia kraty jest większa niż w przypadku 8 podpór u innych producentów.

więcej

Wpusty krawężnikowo jezdniowe

Wpusty przeznaczone do montażu w krawężnikach o wysokości 120 mm i 150 mm. W tym rozwiązaniu woda opadowa z drogi odbierana jest zarówno prze powierzchnię poziomą wpustu jak i powierzchnię pionową.  Wpust po zamontowaniu zajmuje małą powierzchnię mierzoną od krawężnika, przez co zminimalizowana jest możliwość najazdu na niego. Występuje w klasach C250 i D400.

więcej

Wpusty mostowe

Przeznaczone  do  punktowego  zbierania  wody   z   poziomu   nawierzchni   oraz   z   poziomu   hydroizolacji   płyty pomostowej. Produkowane tylko w klasie D400 z odpływem pionowym osiowym , pionowym mimośrodowym i bocznym. Szczególnym rozwiązaniem są odwadniacze mostowo kolejowe, przeznaczone do odbioru wody spod warstwy tłucznia na torowisku.

więcej

Włazy i wpusty sferoidalne

Ze względu na materiał z jakiego są wykonane (żeliwo sferoidalne), zaleca się stosowanie w drogach o małym natężeniu ruchu i w obszarach gdzie najazd na wyrób jest ograniczony do minimum. Wynika to z cech żeliwa sfero tzn. mniejsza zdolność tłumienia drgań. Wyroby mają wytrzymałość do 40 ton , co potwierdzone jest badaniami i certyfikatem.

więcej

Włazy i wpusty teleskopowe

Oferta włazów i wpustów teleskopowych KZO jest szeroka. Posiadamy wyroby w klasach wytrzymałości A, B, D, w dwóch rozmiarach korpusu (STANDARD oraz MAX) oraz przystosowane do rur DN315 oraz DN400. Możecie Państwo je zamówić z zamontowaną rurą PVC L500 lub bez.

więcej

Stopnie kanałowe

Stopnie kanałowe wykonane z żeliwa szarego są odporne na korozje wgłębną. Dzięki temu od wielu lat są montowane w studniach betonowych. W ofercie KZO znajduje się kilka najpopularniejszych i sprawdzonych wzorów chętnie wybieranych przez klientów.

więcej

Produkty specjalne

Uruchomienie produkcji na specjalne życzenie klienta.

więcej